Nagroda O2018 Teatr

Ewa Braun,
Janusz Kapusta,
Boris Kudlička,
Lech Majewski,
Leszek Mądzik,
Piotr Franaszek

Festiwal Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie, organizowany przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, to niekwestionowane novum w polskiej przestrzeni inicjatyw teatralnych. Pomysłodawcom zależało przede wszystkim na tym, aby docenić i wskazać ważność pracy scenografów i kostiumografów, jak również zwrócić uwagę krytyki teatralnej i zwykłego widza na to, że scenografia i kostium nie są jedynie czymś wtórnym wobec inscenizacji – tym, co „dekoruje” i opakowuje grę aktorską – ale jest przede wszystkim obszarem, który ma swój odrębny język komunikacji i potrafi samodzielnie przenosić idee.

W czasie trwania festiwalu zorganizowano również konkurs, podczas którego nagrodzono najlepsze spektakle sezonu, by tym samym podkreślić kunszt w tworzeniu pełnych nowatorstwa rozwiązań przestrzennych konstruowanych przez współczesnych twórców.

Festiwal Scenografii i Kostiumów <i>Scena w Budowie</i>, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)
Festiwal Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)
<i>Lament. Pamięci Tadeusza Różewicza</i>, Ewa Wycichowska, Festiwal Scenografii i Kostiumów <i>Scena w Budowie</i>, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)
Lament. Pamięci Tadeusza Różewicza, Ewa Wycichowska, Festiwal Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)
Festiwal Scenografii i Kostiumów <i>Scena w Budowie</i>, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)
Festiwal Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)
<i>Księgi Jakubowe</i>, reż. Ewelina Marciniak, Festiwal Scenografii i Kostiumów <i>Scena w Budowie</i>, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)
Księgi Jakubowe, reż. Ewelina Marciniak, Festiwal Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)
<i>Kumernis, czyli o tym jak Świętej Panience broda rosła</i>, reż. Agata Duda-Gracz, Festiwal Scenografii i Kostiumów <i>Scena w Budowie</i>, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)
Kumernis, czyli o tym jak Świętej Panience broda rosła, reż. Agata Duda-Gracz, Festiwal Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)
Od lewej członkowie Rady Programowej festiwalu: Lech Majewski, Janusz Kapusta, Ewa Braun,  Leszek Mądzik – dyrektor artystyczny festiwalu, Piotr Franaszek – dyrektor CSK (źródło: materiały prasowe organizatora)
Od lewej członkowie Rady Programowej festiwalu: Lech Majewski, Janusz Kapusta, Ewa Braun, Leszek Mądzik – dyrektor artystyczny festiwalu, Piotr Franaszek – dyrektor CSK (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pomysłodawcy Festiwalu otrzymują Nagrodę „O” za mądre przypomnienie miłośnikom teatru doniosłej roli, jaką scenografia i kostium pełnią w budowaniu wizji artystycznej spektaklu, oraz za to, w jaki sposób plastyczne kształtowanie przestrzeni może powiedzieć więcej niż niejeden tekst literacki.

Ewa Braun, Janusz Kapusta, Boris Kudlička, Lech Majewski, Leszek Mądzik, Piotr Franaszek
I edycja Festiwalu Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie

Organizator: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR