Nagroda O2017 Film

Zofia Kowalewska

Więzi Zofii Kowalewskiej to najdojrzalszy debiut najmłodszego pokolenia filmowców w ostatnich latach. Kowalewska nakręciła krótką etiudę z nadzieją, że dostanie się na wymarzoną uczelnię, tymczasem otrzymała za nią nie tylko status studentki Szkoły Filmowej w Łodzi, lecz także kilkanaście nagród z całego świata.

Krótkometrażowy dokument Więzi jest intymną opowieścią o małżeństwie po przejściach. Intymną nie tylko dlatego, że kamera zagląda przez drzwi do mieszkania tej pary, ale również z powodu rzeczywistej tożsamości bohaterów – dziadków autorki filmu. Młoda reżyserka nie przekracza progu pokoju, podglądając ich z dystansu i z dystansem. Przedstawia historię dojrzale, dyskretnie, z subtelnym komentarzem tylko na etapie montażu. Na płaszczyźnie treści zadaje odwieczne pytanie: czy to jeszcze miłość, czy już tylko przywiązanie?

Zofia Kowalewska (źródło: dzięki uprzejmości Studia Munka)
Zofia Kowalewska (źródło: dzięki uprzejmości Studia Munka)

Zofia Kowalewska wykazała się odwagą, decydując się na bliski swojemu sercu temat i angażując do realizacji filmu swoją rodzinę. Otrzymuje Nagrodę O za wyjątkowo dojrzale poprowadzony krótki metraż oraz za umiejętność dyskretnego przedstawienia intymnej historii – czyli za bycie doskonałym obserwatorem.

„Więzi”, reż. Zofia Kowalewska – kadr z filmu (źródło: dzięki uprzejmości Studia Munka)
„Więzi”, reż. Zofia Kowalewska – kadr z filmu (źródło: dzięki uprzejmości Studia Munka)
ZOFIA KOWALEWSKA
„Więzi”

Premiera: 31 maja 2016 roku
Producent: Studio Munka
U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR